Červnový koncert SĽUKu se ruší

10.05.2020 09:43

VSETÍN – Koncem března zrušila radnice kvůli koronavirové pandemii přípravy letošního Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec, a to bez náhrady. V plánu bylo uskutečnit alespoň galakoncert vyhlášeného souboru SĽUK, plánovaný na čtvrtek 25. června, jenže se také také neuskuteční.

„Soubor byl nucen zrušit plánovaný koncert ve Vsetíně kvůli tomu, že zřizovatel souboru, slovenské ministerstvo kultury, zakázalo kvůli koronavirové pandemii až do konce června jejich veškerou činnost na území Slovenska i v zahraničí, to znamená, že vystoupení nemohou uskutečnit,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.
„Momentálně probíhají jednání o jejich vystoupení na dalším ročníku Vsetínského krpce, který jako bienále proběhne v červnu 2022,“ dodal Růžička.

Dům kultury Vsetín informuje, že vstupné za zrušené představení SĽUKu bude návštěvníkům vráceno. Při platbě lístků on-line bude vstupné automaticky vráceno na účet. Při platbě lístků na pokladně bude po skončení karantény a nouzových opatření časový prostor pro vrácení fyzické vstupenky na pokladně kina Vatra do 30. června, poté bude návštěvníkovi vstupné vráceno v hotovosti. Od 11.května bude pokladna kina Vatra opět v provozu (po-pá) 14-18 hodin.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěšÚ Vsetín