ČerVEN – do divadla VEN!

25.05.2020 08:24

ZLÍN - Sérií představení a koncertů pod širým nebem oslaví Městské divadlo Zlín po dlouhé koronavirové pauze své znovuotevření. Řemeslníci z divadelních dílen vybudují novou venkovní scénu přímo za budovou MDZ v sousedství parku.
„Nechceme diváky zvát dovnitř, kde by seděli obklopeni prázdnými řadami z důvodů nařízených rozestupů. Všem nám určitě bude lépe VENku,“ vysvětlil ředitel MDZ Petr Michálek.

Program zahájí obnovená premiéra bláznivé komedie Sluha dvou pánů 6. června. Ta měla premiéru před jedenácti lety a tři roky vyprodávala náš Velký sál. Věříme, že si diváci rádi tento příběh s Radovan Králem v titulní roli rádi připomenou, případně jej nově objeví. „Červnová premiéra bude neveřejná, chceme ji věnovat těm, kteří během koronapandemie stáli v první linii - zdravotníkům, skautům, hasičům a dalším,“ upozornil Michálek. Ostatním divákům nabídne MDZ Sluhu dvou pánů v dalších termínech: 9. a 19. června.

„Parkoviště u kašny se promění v divadelní prostor pod širým nebem, kde divákům nabídneme i další oblíbené inscenace – Testosteron, Saturnin a Motýli jsou volní. Zároveň jsme pódium nabídli i hostům a vytvořili program, ze kterého si určitě vybere každý. Divadlo bylo vždycky místem setkávání – tak si chceme pořádně užít, že zase můžeme být spolu,“ řekla tisková mluvčí divadla Veronika Jurčová.
„V programu je zařazeno zajímavé hudební derby našich herců – Franc Alpa je kapela Marka Příkazkého a Ateliér zase Matěje Štrunce. S vlastním pořadem muzikálových melodií vystoupí Petra a Radovan Královi, v představení Malé scény Láska prochází žaludkem zase exceluje herečka Markéta Holcmanová a naši hostující herci Jan Holcman a Richard Velísek,“ vyjmenoval ředitel Michálek.
Jeden večer bude patřit představení Identity studentů Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění a Nejkrásnější válku uvede spolek ochotníků Inspirace Zlín. S politickou satirou Boss Babiš vystoupí Divadlo Republika. A s touto zvláštní sezónou, která v historii divadla nemá obdoby, ukončí  jako vždy Tančírek, na který bude vstup volný.

Letní scéna Městského divadla Zlín ožije znovu v srpnu, kdy publiku nabídne kromě zmíněných inscenací i oblíbený muzikál Noc na Karlštejně.

Zdroj a foto: Městské divadlo Zlín