Centrum Vsetína patřilo orientačnímu běhu

13.02.2020 09:51

VSETÍN - Přestože hlavní sezona orientačního běhu trvá od poloviny března do konce října, i v zimě jsou v plném proudu závody prakticky každý víkend. Je to důsledek mírné zimy a nedostatku sněhu, který obvykle využívají orientační běžci k tréninku. I ve valašské oblasti pořádají oddíly kromě tréninků i závody za účelem seznámení veřejnosti s tímto sportem. Vsetín nebyl minulou sobotu výjimkou. Místní klub orientačního běhu Kobra uspořádal závod přímo v centru města. Zázemí pořadatelé získali v budově zdravotnické školy, tedy na náměstí Svobody. Kromě aktivních běžců se závodu zúčastnila i řada neregistrovaných nadšenců. Ve třech společných kategoriích pro ženy a muže startovalo celkem 60 závodníků, na nejkratší dvoukilometrové trati i skupinky rodičů s dětmi.

Běhalo se v samém centru Vsetína, od Bečvy až po hlavní komunikace, s využitím zákoutí budov i Panské zahrady. Delší tratě vedly až na Sychrov a Horní město. Vše probíhalo za plného provozu. Ale orientační běžci jsou zvyklí dbát o svou bezpečnost, proto závody proběhly bez komplikací a zranění.

Pořadí: kategorie T1 (cca 4 km): 1. Filip Bartík, 2. Adam Hustý (oba Zlín), 3. Tomáš Bubela (Šumperk), kategorie T2 (cca 3 km): 1. Ivan Kusák, 2, Valentýna Kusáková (oba Zlín), 3. Tomáš Vlček (Vizovice), kategorie T3 (cca 2 km): 1. Adam Pavlík, 2. Ondřej Čuda, 3. Jitka Poslušná (všichni Zlín).

Rudolf Maňas

Zdroj: MěÚ Vsetín, Michal Horský, foto: Radovam Kocúrek