Část objektu ZŠ Šafaříkova je ve špatném stavu, město plánuje velkou opravu

27.01.2019 10:39

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Rekonstrukci Základní školy Šafaříkova za 41 milionů korun připravuje vedení valašskomeziříčské radnice. Panelová část konstrukce školy byla zkolaudována začátkem 80. let a jejím stavu je to znát. Škola bude zateplena a vybavena rekuperací, oprava je naplánována na rok 2020.

„Historická část školy pochází z roku 1933 a v minulosti již prošla renovací. Panelová přístavba je o 50 let mladší, ale její stav je nevyhovující, dochází k velkým tepelným ztrátám,“ informoval tiskový mluvčí radnice Lukáš Martinek.

„Dosud byla rekonstruována pouze velká tělocvična a střecha v budově prvního stupně. Střechou i přes průběžné vysprávky neustále zatéká. V panelových obvodových stěnách se objevují praskliny, mnohdy skrze celou stěnu. Dřevěná okna jsou již taktéž za hranicí své životnosti. Částečně vyhnívají rámy a hrozí jejich vypadnutí,“ sdělila místostarostka Yvona Wojaczková.

Renovace panelových částí komplexu bude spočívat v zateplení obvodového pláště, výměně oken, rekonstrukci velké části střechy, úpravě otopné soustavy s možností regulace. Učebny budou nově vybaveny systémem nuceného větrání s rekuperací odpadního tepla.

Náklady na celý projekt jsou podle mluvčího radnice odhadovány na zhruba 41,2 milionu korun. Město počítá s tím, že pro realizaci získá dotaci v hodnotě téměř 10 milionů korun. Ke stavebním pracím by mělo dojít během příštího roku.

ZŠ Šafaříkova je druhou největší základní školou ve Valašském Meziříčí. Navštěvuje ji 546 žáků.
Vlastimil Langer

www.valasskemezirici.cz