Budova MŠ Kraiczova získá nový kabát

29.01.2019 09:04

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Vedení města se rozhodlo zrekonstruovat budovu mateřské školy Kraiczova. „Důvodem je nevyhovující stav objektu a jeho vysoká energetická náročnost. Cena projektu je předběžně vyčíslena na zhruba 10,5 milionu korun. Město se pokusí část opravy pokrýt z dotačních zdrojů,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.
Předpokládaná výše dotace činí čtyři miliony korun. Dobrou zprávou pro děti je, že pokud město v dotační výzvě neuspěje, celý projekt uhradí z vlastních peněz. „Stav školky nám neumožňuje čekat na další vhodný dotační titul. Náklady na opravu bychom pokryli z rozpočtu města,“ vysvětlila místostarostka Yvonna Wojaczková.
Stavební úpravy spočívají mj. v zateplení obvodových částí objektu a střechy, výměně všech oken včetně vstupních dveří nebo instalaci nové vzduchotechniky upravující vnitřní prostředí šesti heren.
„Realizací projektu dojde jednoznačně ke snížení energetické náročnosti budovy, zlepšení vzhledu objektu a prodloužení životnosti budovy,“ sdělil David Černoch, vedoucí odboru komunálních služeb.
Podle předpokládaného harmonogramu by stavební úpravy měly začít v červnu letošního roku a skončit do listopadu. Do mateřské školy Kraiczova chodí 84 dětí.

Vlastimil Langer

Foto: www.mskraiczova.cz