Brankář Matouš Trmal a společnosti Colorlak a DATART podpořili Uherskohradišťskou nemocnici

19.06.2020 09:02

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Šek na 50 tisíc korun věnoval Uherskohradišťské nemocnici brankář fotbalistů 1. FC Slovácko Matouš Trmal Peníze použije poskytovatel zdravotní péče na nákup ochranných pomůcek.

„Matouš Trmal je letošním vítězem e:LIGY Challenge. Prvenství v této soutěži je spojené s finanční odměnou, kterou se fotbalista rozhodl věnovat na dobročinné účely. Polovinu částky určil pro nemocnici v Uherském Hradišti, se kterou 1. FC Slovácko úzce spolupracuje,“ informoval Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje.
„Vím, že nemocnice měla a stále má velká vydání, která souvisí s pandemií koronaviru. Pro můj klub je dlouhodobým partnerem, proto jsem se rozhodl ji podpořit,“ prohlásil Matouš Trmal.
„Rozhodnutí Matouše Trmala si velmi vážíme a děkujeme. Přejeme mu i klubu mnoho dalších sportovních i osobních úspěchů, a samozřejmě pevné zdraví,“ řekl Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

Podpora od Matouše Trmala je součástí charitativního projektu s názvem Společně proti koronaviru, který uspořádaly ve prospěch nemocnic ve Zlíně a Uherském Hradišti fotbalové kluby FC Fastav Zlín a 1. FC Slovácko. Vybraná částka přesáhla 300 tisíc korun.

„Největší část výtěžku v hodnotě 200 625 korun vzešla z virtuálního derby mezi oběma celky a složili se na ni fanoušci a sponzoři. Dalších 50 tisíc korun mezi sebou vybrali v kabině hráči FC Fastav,“ připomněl Zdeněk Dvořák.

K podpoře Uherskohradišťské nemocnice se aktuálně připojily i společnosti Colorlak a DATART. Prvně jmenovaná firma věnovala poskytovateli zdravotní péče poukaz na pořízení speciálních barev vhodných pro aplikaci v nemocnicích, druhá předá deset širokoúhlých televizorů, které budou využity pro zpříjemnění pobytu pacientů na nemocničních odděleních.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje