Brankář Dostál daroval fotbalistům Slovácka vítězství

09.02.2019 19:01

Zlín – Fotbal plný nepřesností přineslo regionální derby v 1. fotbalové lize mezi FC Fastav Zlíne a FC Slovácko v sobotu 9. února na zlínské Letné. Domácí byli mírnými favority, odešli však poraženi nejtěsnějším rozdílem 1:0, když v 47. minutě hrubě chyboval brankář Dostál a srazil si míč do vlastní sítě.
Přitom Ševci nezačali utkání špatně, usadili se na půlce hostujícího celku, jenže branku Slovácka za čtvrt hodiny neohrozili. Časem se hosté začali více osmělovat, vyrovnali hru a chvílemi diktovali tempo zápasu. Naopak domácí začali kupit nepřesnosti, přesto si vypracovali slibnou šanci, když po Davičově trestném kopu skončil míč těsně vedle Trmalovy branky a hosté si mohli oddechnout.

Druhá polovina utkání začala pro Ševce velmi zle. Hostující Kalabiška vystřelil na bránu, tečovaný míč se snášel před bránu a k překvapení všech na stadionu si jej zlínský gólman nepochopitelně srazil do branky – 0:1. Šokovaní Zlíňané se dlouho nemohli vzpamatovat, naopak hosté z Uherského Hradiště se zklidnili a soustředili se na bránění a rychlé protiútoky.

Domácí se čtvrt hodiny před koncem nadechovali k závěrečnému náporu a střídající Železník mohl vyrovnat. Jenže v téměř vyložené pozici aniž by byl atakován věren své přezdívce Palič posla ze sedmi metrů míč vysoko nad hradišťskou branku.
Konec zápasu si už hráči FC Slovácka pohlídali a získali dost překvapivě tři body.

FC Fastav Zlín – 1. FC Slovácko 0:1 (0:0). Branka: 47. vlastní Dostál.

Foto: www.fcfastavzlin.cz

radiště si vezou překvapivě tři body za výhru.