Bike aréna Vsetín otevřela traily, ale ne všechny

24.04.2020 07:30

VSETÍN – Traily Bike arény Vsetín (BAV) prošly běžnou údržbou. Některé z nich jsou již otevřené veřejnosti, na některé ale stále platí zákaz vjezdu.

„Na údržbu a úpravy BAV radnice uvolnila v dubnu 175 tisíc korun. Úvodní fáze prací je již hotová,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„Z první etapy bike arény prošel běžnou údržbou Pytlácký trail a spodní polovina Templářského, které jsou již nyní veřejnosti přístupné. Horní polovina Templářského je ve špatném stavu, který by vyžadoval výraznější investici, a je otázka, co s touto částí bude dále. Aktuálně zůstává uzavřená stejně jako celý trail Hájenka, na jehož trase bude až do listopadu probíhat lesní těžba,“ přiblížil Radomil Pala, jehož firma práce prováděla.
Další práce firmu čekají na BAV II. Aktuálně je zde za čtyř trailů přístupný veřejnosti prozatím jen Duhový.
„Na trase Mraznice je několik nebezpečných vývratů stromů. Situace by ale měla být do konce tohoto týdne vyřešená a trail poté veřejnosti otevřený. Stejný termín otevření platí také u trailu Trailala, kde nás ještě čeká v těchto dnech drobná údržba. Naopak trail Trpaslík v nejbližší době otevřen nebude. Jeho špatný stav vyžaduje rozsáhlejší zásah,“ doplnil místostarosta Pavel Bartoň.

Běžnou údržbou ale práce v BAV pro letošní rok neskončí. Již od závěru dubna by měly začít terénní úpravy na Pytláckém trailu. „Spočívat budou v přemodelaci vytipovaných úseků a překážek,“ upřesnil Pala.
„Práce proběhnou v závislosti na klimatických podmínkách až do poloviny května. Prosím proto bajkery, aby na Pytláckém trailu dbali ve zmíněném období zvýšené opatrnosti,“ vyzval místostarosta Bartoň, který současně upozornil, že s ohledem na současnou koronavirovou situaci nejsou v areálu BAV k dispozici mobilní toalety.

Aktuální informace o otvírání trailů BAV budou zveřejňovány prostřednictvím webu města, sociálních sítí a komunikační platformy Mobilní Rozhlas.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín