Běžkaři mají upravené stopy na golfu, na Láni i na cyklostezce

16.01.2019 09:50

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Pravidelně minimálně třikrát týdně upravuje město Rožnov běžecké tratě v délce 2,3 km pro bruslení i klasiku v golfovém areálu. „Tratě i parkování u nich jsou zdarma k dispozici široké veřejnosti. Kromě toho jsou upravovány i běžecké okruhy na kopci Láň a na cyklostezce Bečva,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské rad nice Tomáš Gross.

Technikou ve vlastnictví Sdružení Mikroregion Rožnovsko a pracovníky města Rožnov p. R. jsou minimálně upravovány běžecké trasy v areálu golfu. Starosta Rožnova Radim Holiš, který zdůraznil, že tratě i parkování u nich jsou zcela zdarma k dispozici široké veřejnosti. „Ani lyžařské sportovní oddíly zde nemají žádné přednostní právo. Tratě upravujeme především pro Rožnovany a návštěvníky města,“ upozornil Holiš.

Město dále upravuje běžecké tratě na kopci Láň a částečně také na Cyklostezce Bečva. „Tady se ale potýkáme s tím, že chodci tyto upravené tratě ničí,“ posteskl si Petr Bayer, který tratě ve městě i okolních obcích upravuje.

Kromě Rožnova jsou upravené tratě k dispozici také v obcích Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec, Vigantice a také v Zubří, kde je v místní části U Kuřínu upravuje tamní oddíl TJ Gumárny Zubří..

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ

 

 

 

 

Zpracoval: