Beruška Buzzy pomáhá ve Vsetínské nemocnici zmírnit obavy i bolest u dětských pacientů

28.06.2020 09:25

VSETÍN - Zmírnit obavy dětí z injekce a nepříjemné pocity v souvislosti s odběrem krve, zaváděním kanyly či drobnějšími zákroky pomáhá na Dětském oddělení Vsetínské nemocnice beruška Buzzy. Díky této zdravotnické pomůcce určené k profesionálnímu využití ubývá dětských slz, které tradičně některé výkony provázejí.

„Buzzy je malý strojek v podobě berušky či včelky s chladivými křídly, který se před aplikací injekce přiloží přímo na tělo. Snižuje citlivost nervů vedoucích bolestivé podněty a redukuje pocit bolesti. Je založen na takzvané vrátkové teorii vedení bolesti a aktivaci descendentního inhibičního systému, pracuje tedy se schopností mozku celotělově tlumit nežádoucí signály,“ informovala  Lenka Plačková, PR a marketing Vsetínské nemocnice.

„S naším novým pomocníkem máme dobré zkušenosti, kombinace vibrací a chladu snižuje bolestivost a nástup účinku je rychlý,“ uvedla Eva Kovářová, vrchní sestra dětského oddělení Vsetínské nemocnice.

Nákup celého systému, který oceňují nejen zdravotníci, ale i rodiče a především jejich ratolesti, umožnil příspěvek cyklistů z Vrchařské koruny Valašska, kteří podpořili Dětské oddělení Vsetínské nemocnice v rámci benefice Véčkaři dětem.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Lenka Plačková, PR a marketing Vsetínské nemocnice