Berani šokovali Brno a deklasovali Kometu rozdílem třídy

06.10.2019 19:23

BRNO/ZLÍN- Pořádný šok připravili zlínští Berani příznivcům hokejové Komety, když v 8. kole extraligy deklasovali jednoho z favoritů na titul vysoko 0:7 na jeho vlastním ledě. Fanoušky Beranů rozradostnili úspěšní střelci gólů Honejsek 2, Šlahař 2, Fryšara, Ferenc a Herman. Do zlínské branky nenastoupil na vlastní žádost Marek Čiliak, který je ve Zlíně na hostování právě z brněnské komety.
Berani navázali na páteční vítězné utkání s Pardubicemi a z Brna si vezou překvapivé a vysoké vítězství. V brance se zaskvěl dvacetiletý gólman Huf, který za svá záda nepustil ani jednu střelu Komeťáků.
Základ k nečekanému vítězství položil Fryšara, kterému „namazal“ domácí gólman Vejmelka a gól do prázdné brněnské klece nebyl problém - 0:1. V 17. minutě už vedli Berani o dva góly zásluhou Ference a v téže minutě, jenom o 17 sekund později, využil Honejsek chyby v rozehrávce domácích a snadno přidal další gól - 0:3.
Také druhá třetina vyšla Beranům. Trpělivě bránili a nevynechali jedinou příležitost k protiútoku. Výsledkem byl čtvrtý gól Šlahaře v 28. minutě, po němž Vejmelka opustil místo v brance a předal ho Klimešovi. Jenže ani on neudržel čisté konto a v 33. minutě kapituloval po střele Honejska - 0:5.
Závěrečná třetina vyzněla opět pro zlínské Berany, kteří góly Hermana v 50. minutě a Šlahaře v 59. minutě dokonali zmar brněnské Komety.
HC Kometa Brno – PSG Berani Zlín 0:7 (0:3. 0:2, 0:2).
Příští utkání hrají Berani na domácím ledě v úterý 8. října se Spartou.