Berani si připsali důležitou výhru nad Energií za tři body

13.02.2019 21:13

ZLÍN - Hokejisté PSG Berani Zlín vyhráli v zápase 43. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Energie Karlovy Vary 5:3 a v důležité bitvě získali tři body.
Berani se ujali vedení již v 6. minutě zásluhou využité přesilovky, ale Energie srovnala stav rovněž při početní výhodě pouhé dvě vteřiny před první sirénou.
Dvěma góly ve druhé třetině strhli Berani vedení opět na svou stranu, jenže Západočeši necelou minutu před koncem snížili na rozdíl jedné branky.
O výsledku tak rozhodovala třetí třetina. V 50. minutě nejprve hosté z Karlových Varů srovnali skóre na 3:3, jenže za pouhých 23 vteřin od třetí branky hostů vstřelil vítězný gól Jakub Herman. Definitivní pojistka po tříbodovou výhru přišla dvě minuty před závěrem. Zlínský tým se přiblížil desáté příčce znamenající účast v předkole play of již na pouhé dva body. Tipsport extraliga 2018/2019, 43. kolo: PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 2:1, 2:1), branky a nahrávky: 6. min Fořt (Nosek, J. Ondráček), 29. P. Sedláček (Šlahař, Gazda), 37. Freibergs (Popelka, Nosek), 50. Herman (Šlahař, Honejsek), 58. Šlahař (Kubiš, Fořt) - 20. Flek (Skuhravý), 40. Kozák (Stloukal), 50. T. Mikúš (Šenkeřík).
Ve 44. kole zajíždějí Berani do Liberce.