Berani si ostravské oceláře docela vychutnali

17.11.2018 07:36

ZLÍN – Zlínští hokejoví Berani vyhráli v utkání 19. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Vítkovice Ridera 3:0 a připsali si tři důležité body do tabulky. Výtečným výkonem se o jejich vítězství přičinil „Sedlo“ – brankář Jakub Sedláček, který byl také zvolen hvězdou večera.

Berani po třech prohrách už potřebovali nutně zvítězit a po bojovně a odpovědně hraném utkání se jim to proti mírně favorizovanému soupeři podařilo. Po vyrovnané první třetině odešly oba celky do kabin za bezgólového stavu, nutno ovšem dodat, že blíže ke vstřelení gólu měli Ostravané.

Vstup do druhé třetiny utkání ale vyšel náramně Beranům. Už v 23. minutě nachytal v nedbalkách vítkovického brankáře polostřelou od modré čáry beraní kapitán Žižka a domácí šli do vedení – 1:0. Za necelé čtyři minuty rozjásal Zimní stadion Luďka Čajky zlínský Kulda, který v 27. minutě přidal druhý gól a domácí vedli 2:0. O čtyři minuty později využili Berani přesilovou hru, když Ondráček po nádherné Kubišově přihrávce nedal Bartošákovi v brance Ostravanů šanci - 3:0.

V dalších minutách utkání Zlíňané hostům z Vítkovic už nepovolili žádnou změnu skóre, na níž se vrchovatou měrou podílel jejich gólman Sedláček, který pokryl jednatřicet střel podruhé v letošním ligovém ročníku uhájil čisté konto.

Tipsport extraliga 2018/2019 - 19. kolo: PSG Berani Zlín - HC Vítkovice 3:0 ((0:0, 3:0, 0:0). Branky a nahrávky: 23. min Žižka (Šlahař), 27. E. Kulda (Honejsek, Freibergs), 31. J. Ondráček (Kubiš, Valenta).