Benefice Slováckého léta přispěla i Dětskému oddělení Uherskohradišťské nemocnice

01.07.2018 07:44

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Slovácké léto je zavedenou uherskohradišťskou akcí s přesahem. Nabízí totiž nejen zábavu a sportovní vyžití, ale organizuje také benefiční akce. „O výtěžek z loňského ročníku se organizátoři opět podělili také s Uherskohradišťskou nemocnicí, konkrétně s dětským oddělením, které získalo 10 tisíc korun. Tyto prostředky využije na nákup speciálního křesla na kojení,“ informoval tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

V pátek 29. června odstartoval na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti další z ročníků Slováckého léto. Vyhledávaná událost, která nabízí tuny písku, sportovní aktivity i bohatý hudební program, začala neformálním předáním výtěžku loňské benefiční akce. Organizátoři se rozhodli rozdělit ho mezi tři instituce, a to Diakonii ČCE středisko Cesta, Domov pro osoby se zdravotním postižením v Medlovicích a Uherskohradišťskou nemocnici. „Každoročně organizujeme Plyšákovou benefici, kdy od lidí sbíráme plyšáky a pak je prodáváme. Prodej nám v poslední době ale trochu pokulhává, tak jsme letos přišli s novinkou a budeme plyšáky prodávat i přes internet. Peníze sbíráme také pomocí skákacího hradu, nebo třeba motivačních přednášek. Loňský výtěžek z těchto aktivit jsme se rozhodli věnovat také nemocnici, a to hlavně proto, že je to místo, které se týká nás všech,“ vysvětlil za organizátory Marek Pochylý.

Šek na 10 tisíc korun převzala zástupkyně primáře dětského oddělení Irena Baroňová, která má o využití peněz jasnou představu. „Rádi bychom pořídili křeslo pro kojící maminky na dětskou JIP, které nám tady chybí. Je speciálně uzpůsobené tak, aby se v něm maminka se svým miminkem cítili pohodlně a aby kojení bylo příjemné. Zatím musíme používat obyčejné křeslo, kde to pohodlí není takové, jaké bychom maminkám chtěli nabídnout,“ řekla doktorka Baroňová.
Vlastimil Langer
Foto: Uherskohradišťská nemocnice