Během pouti v Loukách pojedou trolejbusy na náhradní točnu

06.04.2018 17:50

ZLÍN - Po náhradní trase budou jezdit v neděli 8. dubna trolejbusy na lince 3 ve Zlíně-Loukách. Vozidla MHD budou vynechávat centrum této místní části Zlína, protože se zde bude konat tradiční pouť.
„Centrum Louk bude v době od 8 do 20 hodin uzavřeno pro veškerou dopravu. Trolejbusová linka č. 3 bude v Loukách vedena po náhradní trase,“ informoval tiskový mluvčí Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Vojtěch Cekota.
„Trolejbusová linka číslo 3 bude v tomto čase o něco zkrácena. Nebude zajíždět na svou trvalou točnu, ale trolejbusy (poháněné dieselagregátem) odbočí do ulice Záhumení V a otáčet se budou na jejím konci. Trolejbus zastaví v obou směrech na dočasné zastávce na začátku ulice Záhumení V a potom na jejím konci v místě otáčení. Cestující už tento režim znají z minulých let,“ uvedl hlavní dispečer DSZO Josef Polách.
Na náhradní trase budou umístěny přenosné označníky zastávek MHD s odjezdovými časy. Po dobu úplné uzavírky komunikace nebudou obslouženy zastávky Louky-hřiště, Louky-střed a Louky-točna. Toto opatření se dotkne čtyř spojů MHD. Na zbývající části své trasy směrem na Lesní čtvrť budou trolejbusy linky 3 jezdit i v této době podle svých standardních jízdních řádů platných pro soboty a neděle.
Text a foto: Vlastimil Langer