Běh rodným krajem Emila Zátopka spustil registraci

26.06.2019 07:54

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Již více než týden je možné se registrovat do Běhu rodným krajem Emila Zátopka 2019. „Registrace závodníků, kteří se v sobotu 21. září vydají na 22,3 km dlouhou trať z Kopřivnice do Rožnova pod Radhoštěm, začaly v pondělí 17. června a přihlásit se je možné prostřednictvím webového formuláře. Velkou novinkou je štafetový závod pro dvoučlenné ženské a mužské týmy,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

Sedmnáctý ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka se tradičně poběží z Kopřivnice do Rožnova, kde je cíl ve Valašském muzeu v přírodě. Kromě hlavního běhu dlouhého přes 22 kilometrů je však letos připravená i novinka - kratší varianta trati.
„Běh rodným krajem Emila Zátopka je možné absolvovat i ve dvojici (žena-žena, muž-muž) v rámci závodu štafet. Štafetový závod je letošní novinkou, jedná se o doprovodný závod, v rámci něhož byla rozdělena trasa hlavního závodu na dva úseky, Kopřivnice - Veřovice (10 km) a Veřovice - Rožnov pod Radhoštěm (12,3 km). Společná registrace všech závodníků bude probíhat v ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici, běžce druhého úseku převezeme do Veřovic autobusem,“ upozornil na zajímavou novinku člen organizačního týmu závodu Břetislav Orlík.

Z minulých ročníků samozřejmě zůstává také oblíbená soutěž tříčlenných týmů, kde se mohou běžci hlavního závodu navíc přihlásit jako tým. Podmínkou založení týmu je účast aspoň jedné ženy. Týmy jsou skutečně vhodné pro širokou škálu běžců.
„Vznikají nám firemní týmy nebo týmy sportovních klubů, výjimkou nejsou ani recesisté, kteří s přibývajícím množstvím odběhaných kilometrů začnou stávat na stupních vítězů,“ řekl ředitel závodu Jiří Harašta.

Odměnou za absolvování závodu bude nejenom skvělý pocit z dobrého výkonu, ale také další benefity. „Každý běžec obdrží v cíli upomínkový předmět. Pro všechny běžce i fanoušky bude v den závodu umožněn bezplatný vstup do Valašského muzea v přírodě, kde je cíl běhu. Na kopřivnické straně bude běžcům umožněno bezplatně navštívit Expozici Dany a Emila Zátopkových v Regionálním muzeu Kopřivnice,“ doplnil Dušan Vrážel, vedoucí Odboru školství a sportu MěÚ Rožnov, který má závod na starosti za rožnovskou stranu.

Jako obvykle budou součástí běhu rodným krajem Emila Zátopka i dětské běhy v Kopřivnici i v Rožnově pod Radhoštěm. V Rožnově to bude v sobotu 21. září dopoledne, registrovat se je možné na místě, prezentace začíná v 8.15 hodin, přihlásit se bude možné i dopředu na e-mailové adrese svc@svcroznov.cz. Start i cíl dětských běhů v Rožnově je ve Valašském muzeu v přírodě v Dřevěném městečku, kousek od prostoru cíle závodu. Startovné pro dětské běhy je zdarma.

Běh rodným krajem Emila Zátopka je věnován odkazu slavného atleta a nejlepšího olympionika 20. století Emila Zátopka. Koná se pravidelně nejbližší sobotu k jeho narození, což bylo 19. 9. 1922. Ve stejný den se narodila i jeho manželka paní Dana Zátopková. Start běhu je v rodném městě Emila Zátopka, Kopřivnici, poblíž jemu věnovanému památníku. Cíl běhu je po 22,3 km v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě, kde je ve Valašském Slavíně místo posledního odpočinku Emila Zátopka.

Foto: Archiv KNZ