Básníci v prostoru Zlín, běh s knihovnou nebo Koncert na střeše Blízko nebe

01.06.2020 14:52

ZLÍN - Už víc jak týden mohou milovníci kultury znovu zavítat do 14|15 Baťova institutu, aby shlédli nejen pevný program, to znamená stálé
„Galerie nabídne cyklus Básníci v prostoru Zlín a knihovna pozve na akci Běhej s knihovnou a Petrem Vabrouškem, známým českým triatlonistou. Nebude chybět ani komorní koncert Blízko nebe, který se odehraje na střeše budovy 14,“ uvedla PR manažerka Petra Štrofová.
Dnes vybíráme z našeho červnového programu:  

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Kromě pozvánky na aktuální výstavy Příběh železa či Baťův pedikér je stěžejní událostí zmíněné otevření Hradu v Malenovicích datované na úterý 26. května. Oblíbený hrad zve na standardní prohlídkové trasy včetně návštěvy hradní věže a nabídne stálé expozice jako Řemesla starých Malenovic, Zvířata na Zemi a člověk a Dřevo proutí sláma.

Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně

Knihovna zve všechny sportovní fanoušky v úterý 9. června na akci Běhej s knihovnou a Petrem Vabrouškem. Beseda s autorem druhého aktualizovaného vydání knihy „Jak na triatlon", který je předním světovým triatlonistou a legendárním ironmanem, zahrne i malou autogramiádu (knihu bude možné na místě zakoupit a nechat podepsat autorem). Po ní bude následovat společný běh v délce ca 5 km účastníky zvolenou trasou.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Ani galerie nezůstává pozadu a kromě znovuotevření krátkodobých výstav s prodlouženým trváním  připravuje cyklus autorských čtení Básníci v prostoru Zlín. Červnová setkání mají tradici, probíhají již od roku 2010. Jsou vždy spojena s hudbením vystoupením a uvádějí ho přední bohemisté a literární historikové. Jedenáctý ročník nabídne tři červnové termíny: 12. 6. Tony Ducháček a Garage: Nosit v hlavě spoustu věcí. Dále 19. 6. Jiří Daníček: Katzovy sady a 26. 6. Jiří Červenka: Jak ale mluvit o tom, co je, s tím, kdo není? Více informací k programu najdou zájemci na webu galerie.

14|15 Baťův institut

V neděli 21. června v podvečer se uskuteční na střešní terase budovy 14 komorní koncert Blízko nebe. O příjemný hudební zážitek pod širým nebem se postarají interpreti Radim Nowak (saxofon) a Ondřej Svačina (kytara). Více informací najdou zájemci v programu institutu.

„Návrat „do normálu“ není tak rychlý a ani úplně jednoduchý, jak bychom si všichni přáli. Přesto od prvního dne, co jsme znovu otevřeli pro veřejnost, je připraven bohatý program podobný tomu, na který jsou naši návštěvníci zvyklí. Vzhledem k postupnému uvolňování opatření přidáváme do kalendáře nové události a věříme, že se znovu naplno rozproudí zájem o kulturu, zážitky a poznání. Kultura na několik týdnů prakticky přestala existovat. Teď ale přišel čas, kdy můžeme výpadek našim příznivcům kompenzovat a my, ve 14|15 Baťově Institutu, se na to velmi těšíme.“, okomentovala aktuální situaci a optimistický výhled Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

„V závěru ještě informujeme o otevření kavárny v budově 15, která je znovu v provozu od 26. května. Otevřeno bude ve všední dny od 10 do 17 hodin včetně provozu zahrádky na platformě.

Kompletní červnový program naleznete v příloze,“ dodala Petra Štrofová.

Vlastimil Langer
Zdroj: 14|15 Baťův institut, příspěvková organizace

Foto: Vlastimil Langer