Bály, degustace a cestovatelské povídání – na Východní Moravě

29.01.2019 11:48

Počátek února na Východní Moravě bude nadále ve znamení tance, proběhnou tradiční košty slivovice, Luhačovice rozesměje Partička, bavit bude cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura.

Valašský soubor písní a tanců Rusava z. s. zve na 64. Valašský bál, který se uskuteční v sobotu 2. února v 19.30 hodin v prostorách SD Sušil v Bystřici pod Hostýnem. K tanci a poslechu hrají CM Bukovinka a CM Jagár z Havířova. Účinkují tanečníci VSPT Rusava a souboru Jagár. Vstupné 130 Kč, krojovaní 80 Kč. 

Valašský bál proběhne 2. února také ve Velkých Karlovicích. V hotelu Kyčerka v údolí Pluskovec jej od 19:30 pořádá Obec Velké Karlovice. Zahraje cimbálovka Kyčerka, vystoupí také Karlovjánek a Karlovjanky. Slosovatelná vstupenka za 300 Kč, kterou zakoupíte v karlovickém turistickém informačním centru, je současně poukázkou na večeři.

Vůně slivovice bude doprovázet 2. února již 24. ročník koštu slivovice, který proběhne od 15 hodin v Kulturním domě v Jankovicích na Uherskohradišťsku.  Večer od 20 hod zahraje kapela FRISK.

Slivovice se bude koštovat také na 32. Salašském koštu 2. února od 14 hodin v Obecním domě v Salaši na Uherskohradišťsku.  

V oblíbené Zvonici na Soláni bude k vidění výstava s názvem Láska Ferdiše Duši. Zahájena bude v sobotu 2. února v 13.30 hodin. Výstavu uvede Dr. Karel Bogar a film Dr. Eduarda Mocka Příběh slovenské řeky. Výstava je zaměřena na méně známou část umělcova díla, zejména ukazuje jeho vztah k Valašsku, kde začal svou výtvarnou cestu v dílně bratří Jaroňků v Rožnově pod Radhoštěm, přátelstvím s valašskými umělci hlavně Břetislavem Bartošem a tvůrčím seskupením Koliba.

Populární Partička míří z televizních obrazovek do Luhačovic. V Městském kulturním domě Elektra se uskuteční 5. února hned dvě představení. Po vyprodání večerního termínu bylo mimořádně přidáno další představení v 17:30 hod. V improvizační show účinkují: Michal Suchánek, Igor Chmela, Michal Novotný, Richard Genzer, Jakub Kohák, Marian Čurko...

Mladý spisovatel a blonďatý rošťák Ladislav Zibura se vydává na podia Východní Moravy, aby se podělil o své zážitky z cestování stopem po Evropě, kterou mnozí cestovatelé opomíjejí. Jeho vyprávění o 14 000 kilometrů dlouhé cestě na sedadle spolujezdce lze navštívit 6. února od 19 hod v Kině Hvězda v Uherském Hradišti, 7. února od 19 hod v kině Panorama v Rožnově pod Radhoštěm.

Zdeněk Urbanovský, tiskový mluvčí CCRVM