Aviatický den na Valašsku letos nebude

18.07.2020 08:25

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Nejen milovníci letectví musí letos oželet připravovaný 5. ročník oblíbeného Aviatického dne. Pořadatelé z Valašského leteckého klubu se spolu se zástupci valašskomeziříčské radnice dohodli, že jej z preventivních důvodů přesunou na rok 2021.

„Aviatický den na Valašsku, který pravidelně hostí letiště v Poličné, se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků. Stojí za tím zejména obrovský díl práce pořadatelů, ale také účast Armády ČR nebo akrobatického pilota Martina Šonky. Letos v červenci však oblíbenou show na valašském nebi neuvidíme. Dohodli se na tom Dan Jícha, předseda Valašského leteckého klubu a Robert Stržínek, starosta Valašského Meziříčí,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš,
„V současné nejisté situaci vyvolané koronavirem bude rozumnější akci takového rozsahu letos nepořádat a přesunout 5. ročník Aviatického dne na Valašsku raději na příští rok,“ řekl starosta Stržínek s tím, že stejný názor má i plukovník Straka, velitel 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou, odkud k nám pravidelně přilétá armádní bitevní vrtulník.
Ani na domácí základně vrtulníkového letectva na Letišti Náměšť se totiž letos neuskuteční tradiční den otevřených dveří. „S nastalou situací moc nenaděláme, i když nás takový výsledek samozřejmě mrzí. Získali jsme však rok příprav navíc a to se v podobě příštího ročníku Aviatického dne na Valašsku rozhodně pozitivně projeví. Doufáme proto, že nám návštěvníci zachovají přízeň a příští rok se v polovině července těšíme opět na viděnou,“ připojil za organizační tým Dan Jícha.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Atchiv KNZ