Autoři představí dopracovaný návrh Revitalizace sídliště Koryčanské Paseky

20.01.2022 09:23

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Město Rožnov pod Radhoštěm plánuje komplexní revitalizaci sídliště Koryčanské Paseky. Dopracovaný návrh je již hotový a autoři zde zapracovali připomínky, které vznesli občané na veřejném projednání. „Jeho prezentace veřejnosti proběhne online formou v úterý 1. února od 16.00 hodiin. Občané mohou sledovat přenos v kabelovém vysílání TV Beskyd nebo na webových stránkách,“ informovala tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.
Revitalizace jednoho z největších sídlišť v Rožnově by měla stát přes 100 milionů Kč, přičemž projekt bude rozdělen na několik etap. První etapa se bude projektovat pro stavební povolení již letos na jaře. Aktuálně mají autoři projektu před sebou další prezentaci veřejnosti. V létě roku 2021 proběhlo dvoudenní projednání, kde měli občané možnost se k projektu vyjádřit, vznést podněty, připomínky či žádosti, co by zde chtěli zachovat nebo změnit. Autoři projektu spolu s odborníky všechny podněty prodiskutovali a následně vyhodnotili, které podněty lze do návrhu zapracovat a budou v prostoru sídliště plně funkční.
„Zpracovatele studie kanceláře Per Partes teď čeká další část,svůj dopracovaný návrh odprezentují veřejnosti a vysvětlí, které podněty zapracovali, a které ne. Celkově jsme obdrželi 120 podnětů, ale ne všechny bylo možné do návrhu promítnout, jelikož mnohdy byly protichůdné. Teď se pustíme do přípravy první etapy projektu pro společné povolení stavby,“ doplnila místostarostka Kristýna Kosová.
Revitalizace řeší proměnu sídliště jako celek, který má 50 let od svého vzniku nové potřeby. Architekti se věnují kvalitě veřejného prostoru, problematice parkování, automobilové, pěší a cyklistické dopravě.
Vlastimil Langer
Zdroj a foto: MěÚ Rožnov  pod Radhoštěm