Autobusy v Otrokovicích pojedou na Štěrkoviště přes areál Tomy

21.06.2019 07:31

OTROKOVICE - Po neobvyklé objízdné trase budou jezdit v sobotu 22. června autobusy MHD linky 55 v Otrokovicích. „Po dobu pořádání závodů Moraviaman bude uzavřena současná výluková trasa kolem Štěrkoviště. Autobusy budou jezdit z Otrokovic na Bahňák přes průmyslový areál společnosti Toma,“ informoval tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Dopravní dostupnost otrokovické čtvrti Bahňák je v současné době omezena uzavřením nadjezdu přes železniční trať. Autobusy MHD linky 55 proto jezdí do této lokality po výlukové trase přes křižovatku Tlumačov-Skály a kolem vodní nádrže Štěrkoviště. Tato komunikace však bude z důvodu pořádání závodů Moraviaman v sobotu 22. června rovněž uzavřena. Pro linku MHD byla proto vybrána objízdná trasa přes průmyslový areál společnosti Toma.

„Před několika lety byl vybudován na severovýchodním okraji areálu Tomy podjezd pod železniční tratí a vytvořeno dopravní napojení na silnici I/55. Právě tuto trasu budou během sobotní výluky 22. června využívat autobusy MHD linky 55, budou označeny 55Y,“ vysvětlil mluvčí.

„Naše vozy pojedou z centrální části Otrokovic po silnici I/55, odbočí z ní vlevo, podjedou železniční trať, projedou po komunikacích areálu Tomy a dojedou na zastávku Společenský dům. Odtamtud budou pokračovat na konečnou zastávku U Dřevnice, potom v opačném směru pojedou na konečnou Štěrkoviště, znovu ke Společenskému domu a zpět přes areál Tomy na silnici I/55 a do centra Otrokovic,“ popsal sobotní výlukovou trasu hlavní dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Josef Polách.
Na zastávkách budou vyvěšeny výlukové jízdní řády s označením linky 55Y.

Ilustrační foto: DSZO