Autobusy MHD pojedou podle prázdninového režimu

10.05.2020 14:15

VSETÍN – Autobusy na linkách městské hromadné dopravy (MHD) začnou od pondělí 11. května jezdit podle jízdních řádů v tzv. prázdninovém režimu.
„Jsme si vědomi toho, že v důsledku slábnutí pandemie koronaviru a rozvolňování restriktivních vládních opatření se opět rozjely provozy většiny velkých zaměstnavatelů v našem městě. Proto je nutné jejich pracovníkům opět zajistit dostatek možností dopravovat se autobusy MHD do zaměstnání a z něj,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Podle starosty se tak město jako zadavatel MHD rozhodlo počínaje 11. květnem ukončit platnost stávajících výlukových jízdních řádů a nahradit je tzv. prázdninovými, které téměř odpovídají běžným jízdním řádům.

„Jsou v nich ale omezeny spoje zajišťující dopravu žáků do škol. Se základními školami však zároveň komunikujeme, zda v případě jejich otevření k 25. květnu bude potřeba dopravu žáků na začátek výuky tak zvanými školními autobusy zajistit,“ přiblížil starosta s tím, že s platností prázdninových jízdních řádů MHD se počítá do konce srpna.
Ve stejném režimu jezdí i autobusy na linkách příměstské dopravy, kterou zajišťuje Zlínský kraj. Od začátku příštího školního roku by měly opět vejít v platnost plnohodnotné jízdní řády.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín