Autobusy kroměřížské MHD se desinfikují dvakrát denně

26.03.2020 10:34

KROMĚŘÍŽ - Dvakrát denně jsou v těchto dnech kvůli zamezení šíření nákazy koronavirem desinfikovány autobusy kroměřížské městské hromadné dopravy. „Je to nezbytné opatření pro ochranu cestujících i řidičů, kterým bych za tuto pravidelnou péči o vozidla rád poděkoval,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Řidiči v autobusech pečlivě desinfikují zejména madla a všechna držadla, která přijdou do kontaktu s cestujícími. „Děje se tak o přestávce během směny a po skončení pracovní doby. Kromě běžných desinfekčních prostředků Kroměřížské technické služby, které stoprocentně vlastní město, k čištění vozidel využívají i ozón, bezbarvý plyn, který likviduje kromě nečistot i viry, bakterie a plísně,“ uvedl tiskový mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

MHD v Kroměříži zajišťuje osm autobusů. Kvůli epidemii je při vstupu do nich nutné mít ochrannou roušku či jinou pomůcku, která zakrývá ústa a nos. Nastupovat a vystupovat lze jen prostředními a zadními dveřmi, lístky u řidiče se neprodávají. Cestujících v MHD kvůli koronaviru znatelně ubylo, v autobusech nebývá více než deset lidí. Častěji jsou využívány ráno, kdy lidé jezdí do zaměstnání.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž