Autobusoví dopravci, kteří v kraji nastoupí od 1. ledna, představili svůj vozový park

11.06.2020 09:48

ZLÍNSKÝ KRAJ – Kontrolní den u dopravních společností Transdev Morava s.r.o., a TQM holding s.r.o., absolvovali v úterý 9. června zástupci Zlínského kraje a společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

„Zmínění dopravci budou nově od 1. ledna příštího roku po dobu dalších deseti let v rámci Integrované dopravy Zlínského kraje zajišťovat linkovou autobusovou dopravu v oblasti Vsetínska a Valašskomeziříčska,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Osobně jsme se přesvědčili o tom, že oba noví dopravci mají eminentní zájem zahájit provoz v našem kraji co nejkvalitněji, o čemž svědčí i to, že již nyní mají připravený nový a moderní vozový park, stejně jako potřebný technický personál. V tuto chvíli je jejich prioritou dokončit jednání o umístění servisního zázemí ve svých budoucích působištích na území Zlínského kraje,“ sdělil náměstek hejtmana Zlínského kraje Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Společnost Transdev Morava s.r.o., bude obsluhovat oblast Vsetínska. Nasadí zde celkem 50 autobusů, dalších pět bude mít v záloze jako rezervu, z toho 34 autobusů bude zcela nových. Půjde o značky IVECO a SOR. Společnost TQM holding s.r.o., bude působit v oblasti Valašskomeziříčska. K dispozici bude mít 42 autobusů, k tomu dalších pět rezervních. Většinu z toho budou tvořit vozidla IVECO s průměrným stářím tři až šest let.

„Kromě toho, že jsme měli možnost prohlédnout si autobusy, s nimiž budou obě společnosti ve Zlínském kraji jezdit, využili jsme tato setkání, abychom si s jejich zástupci ujasnili a doladili některé kroky a záležitosti nezbytné k tomu, aby od 1. ledna všechno fungovalo k plné spokojenosti cestujících,“ řekl Martin Richtar, jednatel společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje.

„Chtěl bych poděkovat vedení obou společností za vstřícné a férové jednání,“ uzavřel náměstek Pavel Botek s tím, že další jeden nebo dva kontrolní dny uskuteční kraj ve společnostech Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o. ještě letos na podzim.

Zdroj a foto: Zlínský kraj