Autobusová zastávka v ulici 2. května bude bezbariérová

11.07.2020 12:37

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V ulici 2. května probíhá rekonstrukce autobusové zastávky, aby byla pro cestující komfortnější a bezpečnější.
„Nástup a výstup usnadní zvýšená bezbariérová plocha i nové obrubníky a zlepší se také napojení na přístupové chodníky. Stavební práce potrvají zhruba dva týdny. Po tuto dobu bude náhradní zastávka autobusů umístěna o několik metrů níže ve směru jízdy. Náklady dosáhnou 180 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.

Zastávka č. 1 je součástí autobusového nádraží, které je situované na Masarykově náměstí. „Od doby, kdy došlo ke změně počtu stanovišť z devíti na pět, byla až dosud provizorně umístěna do chodníku. Protože svými parametry nevyhovuje standardům pro bezbariérovost, je zapotřebí povrch i napojení na chodníky pro pěší upravit,“ přiblížila starostka Eliška Olšáková.
„V lokalitě současně probíhá rekonstrukce Domu na rohu a z důvodu stavby je uzavřen sousední chodník. Prosíme proto chodce i řidiče o zvýšenou opatrnost a děkujeme za respektování dopravního značení,“ dodala starostka.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Maeziříčí