Austin Cup letos ve Vsetíně nebude

13.03.2020 07:57

VSETÍN - Mezinárodní nohejbalový turnaj Austin Cup Vsetín, který tradičně bývá generálkou na start mistrovské sezony, se letos kvůli šířící se epidemii neuskuteční. „Nohejbalový klub Austin Vsetín připravoval devatenáctý ročník Austin Cupu na sobotu 28. března,“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. 
„Do přípravy turnaje jsme investovali velké úsilí a máme ho po všech stránkách připraven tak, jako ve všech předchozích letech. Pečlivě však sledujeme vývoj kolem epidemie COVID-19, a na základě toho jsme nabyli přesvědčení, že plánovaný termín konání turnaje připadne do období, kdy s vysokou pravděpodobností nebude rozumné, a nejspíš ani možné, takovou mezinárodní akci náležitě uspořádat,“ uvedl za pořádající NK Austin Vít Zgarba s tím, že přijmout zmíněné rozhodnutí bylo pro organizátory mimořádně obtížné.

O zrušení letošního ročníku se NK Austin rozhodl po konzultaci s titulárním partnerem klubu, hlavními partnery i vedením města Vsetín. „Věříme však, že v příštím roce už bude na světě lépe natolik, abychom se na devatenáctém ročníku Austin Cupu mohli sejít 27. března 2021,“ uzavřel Zgarba. 

Vlastimil Langer
Zdroj: MěÚ Vsetín

Ilustrační foto: Antonín Stehlík