Asistenti prevence kriminality dohlížejí v Kroměříži i na provoz na cyklostezkách

21.05.2020 12:05

KROMĚŘÍŽ - Asistenti prevence kriminality kroměřížské městské policie dohlížejí nově i na bezpečný provoz na cyklostezkách. „Je to další aktivita, se kterou asistenti prevence kriminality ve městě pomohou a na jakou je využijeme. Věřím, že jejich přítomnost přispěje k tomu, aby provoz na cyklostezkách katastru města byl klidný a bezpečný,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

„V Kroměříži nastoupili první dva asistenti prevence kriminality ve druhé polovině roku 2015. Momentálně u městské policie pracují čtyři. Až do poloviny roku 2022 budou muži placeni z projektu financovaného evropskými fondy, spoluúčast města je pět procent,“ připomněl Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

„Celkové náklady činí asi 4,7 milionu korun, město přidá dalších 233 tisíc korun. Kromě mezd asistentů jsou z těchto peněz hrazeny potřebné pomůcky i vzdělávání asistentů,“ dodal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Asistenti prevence kriminality v Kroměříži hlídají přechody pro chodce, chodí kolem škol a školek i do Podzámecké zahrady, Bezručova parku či po Erbenově nábřeží. Monitorují také dětská hřiště a pomáhají během sezóny turistům, kteří se jich ptají například na parkování, nejbližší bankomat či na cestu k turistickým atrakcím. Lidé asistentům také hlásí třeba poškozené lavičky, zničené dopravní značky a povalené popelnice.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: MěÚ Kroměříž