Architekti představili své koncepce centra zastupitelům a členům komisí

09.06.2020 07:11

VSETÍN – Prezentace návrhů řešení prostoru centra města tří renomovaných architektonických kanceláří se koncem května zúčastnili zastupitelé a členové komisí rady města. Návrhy budou následně představeny občanům Vsetína.

„Havarijní stav budovy městského úřadu, ‚Lega‘, neutěšené řešení prostranství a špatný stav terasy před domem kultury je potřeba řešit, proto radnice na sklonku loňského roku oslovila pět architektonických kanceláří s požadavkem zpracování urbanisticko – architektonické studie. Tři z nich na výzvu reagovaly a vypracovaly návrhy, které se zabývají vizí, jak by mohlo vypadat centrum města v roce 2025?“ informovala tisková mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.
„Jedná se o prostory před domem kultury, budovu městského úřadu a budovu takzvaného Lega, které jsou ve špatném stavebnětechnickém stavu,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička. „Vzniklé studie jsou jakýmsi odrazovým můstkem a měly by být podkladem pro diskuzi o tom, jak by mělo centrum města vypadat, jaká bude jeho další koncepce,“ dodal starosta.

Návrhy měly být zastupitelům i veřejnosti představeny již v průběhu března, jenže pandemie koronaviru pracovní jednání odsunula.
„Předpokládáme, že po tomto úvodním setkání a představení záměrů se zastupitelé budou návrhy zabývat a poté dojde také k veřejnému projednávání,“ uzavřel Růžička.

Zdroj a foto: MěÚ Vsetín