Antonín Stavjaňa povede zlínskou hokejovou akademii a juniorku

24.10.2019 15:44

ZLÍN - Trenér Antonín Stavjaňa po odvolání z pozice hlavního trenéra extraligového týmu mužů bude nadále působit ve zlínském hokeji.
„Přijal nabídku od vedení klubu a stal se vedoucím Akademie Českého hokeje a zároveň hlavním trenérem juniorů,“ informoval tiskový mluvčí hokejového klubu Roman Ordelt.

„Antonín Stavjaňa byl pro nás přirozenou volbou. Po jeho odchodu od extraligového mužstva mužů mu byla nabídnuta funkce šéfa hokejové akademie a trenéra juniorů po Robertu Svobodovi, který přešel k A týmu. S Tondou jsme se dohodli na spolupráci do konce sezony,“ potvrdil Tomáš Valášek, manažer mládeže HC Berani Zlín.

Nemění se další obsazení realizačního týmu juniorů. Na pozici asistenta trenéra je Robert Hamrla, ve funkci vedoucího týmu působí Zdeněk Jaroněk. „Chceme časem realizační tým ještě rozšířit. Antonín Stavjaňa je pro naše mladé hokejisty velká autorita a především výrazná osobnost. Ve své úspěšné hráčské kariéře dosáhl řady úspěchů, je dvojnásobným mistrem světa a čtyřikrát se radoval z mistrovského titulu v české extralize. Jedná se o zkušeného trenéra, který svou trenérskou práci nyní spojí s mládeží,“ upřesnil manažer Valášek.   

Šestapadesátiletého Stavjaňu čeká premiéra na střídačce zlínských juniorů o víkendu, kdy se představí dvakrát na domácím ledě. V pátek je na programu zápas s Litvínovem, o den později s Chomutovem.

Vlastimil Langer
Foto: Archiv KNZ