Agresivní mladík zmlátil a okradl známého

23.01.2018 11:49

ZLÍN – Do vězení až na tři roky může jít dosud netrestaný čtyřiadvacetiletý mladík ze Zlína, který v opilosti zmlátil známého a ukradl mu peněženku s platební kartou a mobilní telefon.

„Komisařka kriminální policie ho obvinila z trestných činů ublížení na zdraví, výtržnictví, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Začalo to večírkem v bytě v centru Zlína, kterého se začátkem října loňského roku účastnili čtyři známí. Po chvíli se k nim přidal i čtyřiadvacetiletý muž, který bydlí ve stejném domě a již od počátku působil agresivně a vyvolával konflikty. „Po vypití dvou lahví tvrdého alkoholu se všichni vydali do parku. Agresor se začal po cestě hádat s jedním ze zúčastněných, devatenáctiletým mladým mužem. Začali se bít, a když mladší spadl na zem, starší ho ještě několikrát kopl a udeřil pěstmi. Ukradl mu mobilní telefon i peněženku a nechal ho zraněného ležet na zemi,“ popsala incident policistka.
Když se mladý muž ráno na ulici probral, zavolal si záchranáře, kteří ho ošetřili v nemocnici. Policisté prvosledové hlídky stejný den zadrželi agresora, který se ke svému jednání přiznal s tím, že byl opilý.

Vlastimil Langer
Ilustrační foto: Archiv KNZ