Adventní koncerty ZUŠ Rožnov vynesly 90.414 tisíc korun

06.01.2019 07:36

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Čtyři adventní koncerty. A rekordní částka 90.414 korun, kterou „vybrala“ ZUŠ Rožnov. „Peníze jsou určeny Iskérce Rožnov, Domovu Kamarád, Charitě Valašské Meziříčí pobočka Rožnov a Základní škole Tyršovo nábřeží,“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Ve čtyřech adventních koncertech se v závěru loňského roku představili učitelé, hosté a bývalí i současní žáci ZUŠ a také Beskydský orchestr společně se sborem Basové G Gymnázia Valašské Meziříčí.
„Adventní koncerty patří v Rožnově již 22 let k prestižním záležitostem rožnovské Základní umělecké školy a my jsme moc rádi, že díky sbírkám organizovaným na těchto koncertech můžeme pomoci mnoha organizacím,“ uvedl ředitel ZUŠ Rožnov Petr Hofman.

Při letošním cyklu koncertů se nám podařilo od diváků vybrat celkem 90.414 korun, což je nejvíce v historii.  „Výtěžek z prvního koncertu (20.061 korun) byl věnován Domovu Kamarád, druhý koncert (výtěžek 21.998 korun) byl určen Iskérce Rožnov. Na třetím koncertu jsme získali pro Základní školu Tyršovo nábřeží 31.531 korun. A při posledním koncertu vhodili návštěvníci a posluchači do kasičky pro Charitu Valašské Meziříčí, pobočka Rožnov 16.824 korun“, poděkoval Petr Hofman.

Vlastimil Langer

Foto: Archiv KNZ