14|15 BAŤŮV INSTITUT zve návštěvníky na nevšední zážitek Blízko nebe

06.09.2018 17:29

ZLÍN - V neděli 9. září mohou návštěvníci zažít jedinečný podvečer na střešní terase budovy 14. „Těšit se mohou na netradiční výhled na zlínskou architekturu s odborným komentářem kurátora Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně a kytarový koncert Ondřeje Svačiny. Atmosféru dotvoří prezentovaný výběr vín sommelierem Vinotéky u Pešatů. Začátek akce Blízko nebe je v 18 hodin,“ informovala mluvčí institutu Alena Babicová.

„Na druhou zářiovou neděli jsme pro návštěvníky připravili jedinečný zážitek s hudebním vystoupením na místě, které není veřejnosti běžně přístupné. Terasa budovy 14 nabízí unikátní výhled na město, návštěvníci se tedy mohou zároveň dozvědět spoustu zajímavostí o baťovské architektuře od odborného kurátora galerie,“ pozvala na akci Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

V podvečer vystoupí talentovaný muzikant Ondřej Svačina se svou sólovou hrou na kytaru. Ondřej Svačina vystudoval klasickou a jazzovou kytaru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a vystupoval například s Abbou revival, 80´s Factory a Alicí Konečnou. Lidé jej mohou znát také jako člena kapely Foxy Hunters nebo ROCK & ROLLERS.

 „Klasickou kytaru se snažím propagovat a prezentovat jako plnohodnotný sólový nástroj. Můj repertoár je kromě skladeb z oblasti klasické kytarové hudby tvořen převážně úpravami jazzových, popových a rockových skladeb,“ uvedl Ondřej Svačina.

„Kapacita střešní terasy je omezená, proto by se měli všichni zájemci o tento hezký večer Blízko nebe rychle rozhodnout a zakoupit vstupenku včas. Vstupenky jsou již v předprodeji na recepci
14|15 BAŤOVA INSTITUTU či online na webových stránkách www.14-15.cz,“ doplnila Petra Kubíková. Více informací na www.14-15.cz.

Vlastimil Langer

Foto: www.14-15.cz.