Zrekonstruovaný bazén už slouží veřejnosti

10.12.2016 21:37

ZLÍN – Moderním a víceúčelovým interiérem se po zásadní rekonstrukci pyšní pětadvacetimetrový krytý bazén v areálu Zimních lázní v Hradské ulici. Nyní už opět slouží v plném rozsahu návštěvníkům. „Rekonstrukce objektu rozhodně pomohla, je poznat na první pohled. Vše proběhlo podle plánu,“ řekl náměstek zlínského primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí městská sportoviště patří.
Legendární „pětadvacítka“ byla modernizována ve dvou etapách. Během první, která se uskutečnila v roce 2014 a stála 18 milionů korun, došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. Letos v lednu začala druhá etapa, během níž vzniklo nové Sport centrum. „Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů Celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA Zlín, která městské bazény provozuje.
Rekonstrukce neminula ani posilovnu, kde je nyní k dispozici nové sociální zařízení, stejně jako vstupní halu do objektu. Vylepšená je také elektroinstalace, vzduchotechnika a vytápění. Práce skončily v září, celkové náklady dosáhly výše 30 milionů korun a vše uhradilo město. Investorem se však stala také STEZA, která na své náklady zajistila modernizaci sprch a šaten v „pětadvacítce.“
V plánu jsou i další investice do koupání ve Zlíně. „V současné době připravujeme projekt přístavby whirlpoolu k padesátimetrovému bazénu. Kdy budou práce zahájeny, ale zatím nevíme,“ upřesnil člen rady města František Pilka.
Novinek v oblasti koupání je ve Zlíně v posledních letech celá řada. Velkou atrakcí je moderní finská sauna, která byla vybudována v budově „padesátky.“ „Zde jsme uskutečnili rozsáhlou opravu šaten včetně nových skříněk, rekonstruovali prostor masáží, došlo k zavedení nového čipového elektronického odbavovacího systému, tzv. hodinek, opraveny byly mřížky a vyměněna dlažba ve sprchách,“ dodal tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák. Stranou podle mluvčího nezůstávají ani venkovní areály. Například na koupališti Zelené bylo rekonstruováno dětské hřiště.
Zrekonstruovaný pětadvacetimetrový bazén. Foto: www.zlin.eu.cz