Zraněného řidiče museli hasiči z vozu vystříhat

29.01.2017 10:06

ZLÍN – Po střetu osobního vozidla s vlakem v sobotu 28. ledna v městské části Zlín – Příluky museli zraněného řidiče s vraku vystříhat zlínští profesionální hasiči a teprve potom si ho mohli převzít záchranáři.
V 09:48 hodin vyslal operační důstojník jednotku centrální stanice Zlín na místo hlášené dopravní nehody, ke které došlo v prostoru jednoho z železničních přejezdů v městské části krajského města Příluky. „Řidič osobního vozidla zn. Citroen zůstal po střetu s vlakem v kabině zaklíněn. Pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení hasiči odstřihli dveře vozidla a vytvořili prostor pro záchranáře. Po ošetření byl řidič z vozidla vyproštěn a přenesen do sanitního vozu. Spolu s řidičem cestoval ve vozidle i jeho pes, jenž z nehody vyváznul bez zranění,“ sdělil krajský mluvčí hasičů Libor Netopil.
V osobním vlaku cestovalo v okamžiku střetu asi čtyřicet osob. Nikdo z cestujících ani obsluhy vlaku nebyl při události zraněn.
Po příjezdu jednotky HZSP SŽDC Přerov předal velitel zlínských hasičů místo události a jednotka se vrátila zpět na centrální stanici.
Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje