NAŠE ZPRÁVY: Začíná festival ve Vizovicích, policisté jsou v pohotovosti

09.07.2015 16:01

ZLÍNSKO (ger) Tradiční rockový festival Masters of Rock dnes začíná ve Vizovicích. Desítky policistů budou po čtyři dny v akci. „Desetitisíce fanoušků představují i jisté komplikace, které se však ve spolupráci s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat. Ve Vizovicích a v okolí areálu budou desítky policistů z řad obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policie, kriminalistů, cizinecké policie či například policejních kynologů a jízdní policie. Mezi jejich hlavní úkoly patří mimo jiné zajištění veřejného pořádku, ochrana bezpečnosti osob a majetku, předcházení trestné činnosti, pátrání po hledaných osobách či dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.
Tak jako v uplynulých letech se nebude parkovat podél hlavní silnice, parkovacích míst je v okolí areálu dostatek. „V každém případě doporučujeme respektovat dopravní značení a uposlechnout rad a pokynů policistů a pořadatelů. Opatrní by měli být i řidiči, kteří Vizovicemi jen projíždějí, neboť se dá očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v nejbližším okolí areálu, ale také v celých Vizovicích,“ zdůraznil policejní mluvčí.
Všichni, kteří na „masters“ jezdí pravidelně, nepochybně vědí, že policisté netolerují řidiče pod vlivem alkoholu či drog a naopak je aktivně vyhledávají. „Vloni jsme provedli stovky testů a odhalili na tři desítky podnapilých řidičů. Většinou se jednalo o přestupky, byli ovšem i takoví, kteří se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Jako například dvaatřicetiletý řidič, který v odpoledních hodinách nadýchal 2,5 promile alkoholu,“ připomněl Petr Jaroš.
Kromě mnoha tisícovek fanoušků rockové hudby se do Vizovic chystají také zloději. Stovky opuštěných stanů jsou pro ně velkým lákadlem. „Díky aktivitě policistů se však v loňském roce podařilo krádeže eliminovat na minimum. Přesto by měli návštěvníci festivalu dbát na dodržování základních bezpečnostních pravidel, tzn. stanovat pokud možno v oficiálních kempech a ne tzv. ‚na samotě u lesa‘, ve stanech by neměly zůstat cennosti jako peníze, platební karty, telefony a jiná elektronika,“ zdůraznil policejní mluvčí.
Zdroj: PČR Zlínského kraje