Zlínští strážníci mají k dispozici mobilní operační pracoviště

19.01.2017 17:25

ZLÍN – Městská policie Zlín disponuje novým služebním vozidlem. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou, která obsahuje všechny důležité technologie a prvky technické podpory k vytvoření velitelského a řídicího pracoviště přímo v terénu.
„S ohledem na současný vývoj bezpečnostní situace v Evropě i na krizové situace, se kterými jsme se v posledních letech setkali, jsme již delší dobu pociťovali potřebu pořízení mobilního operačního pracoviště. Hledali jsme takové řešení, které umožní práci členům krizového štábu, strážníkům a dalším příslušníkům Integrovaného záchranného systému přímo na místě dané události,“ uvedl náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetence patří vedle krizového řízení také Městská policie.
„Vozidlo však budeme využívat nejen při řešení mimořádných událostí či při realizaci zvláštních bezpečnostních opatření, ale koncipovali jsme jej také jako mobilní služebnu pro okrajové části Zlína a své využití najde i v oblasti prevence kriminality,“ doplnil jeho slova Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.
Součástí autonomního technického řešení je výsuvný pneumatický teleskopický stožár s otočným manipulátorem (výsun do výše 5,6 m), na kterém jsou umístěny dvě kamery (kamera s vysokým rozlišením a thermokamera). „Pod manipulátorem je připevněna pevná kamera s vysokým rozlišením. Řešení umožňuje připojení na metalickou i optickou síť, disponuje také připojením na internet,“ doplnil ředitel městské policie.
Posádku mohou tvořit až čtyři osoby a operátor. Počítá se rovněž s integrací kamer do Městského kamerového dohlížecího systému.
Vlastimil Langer
Mobilní operační středisko. Foto: www.zlin.eu