ZLÍNSKÝ KRAJ: Číslo dne: 54 121 korun na Potravinovou banku ve Zlínském kraji

17.06.2015 17:54

ZLÍNSKÝ KRAJ - Výtěžek z benefičního koncertu Filharmonie Bohuslava Martinů, obecně prospěšné společnosti Zlínského kraje a města Zlína, který se konal 8. června pod širým nebem na prostranství 14I15 Baťova institutu ve Zlíně, pomůže vzniku Potravinové banky Zlínského kraje založené letos v květnu. Na dobrovolném vstupném se v průběhu večera vybralo 54 121 Kč.
„Jednání o zřízení potravinové banky ve Zlínském kraji vedeme od začátku března letošního roku. Benefičním koncertem jsme chtěli vnést toto téma mezi veřejnost a být zas o kousek blíž tomu, aby potravinová banka ve Zlínském kraji pomáhala potřebným,“ informovala krajská radní Taťána Valentová Nersesjan zodpovědná za oblast sociálních věcí, která nad koncertem převzala záštitu.
„Cílem potravinových bank je bojovat proti plýtvání potravinami, dělit se o ně s těmi, kteří mají hlad a obnovovat solidaritu mezi lidmi. Potravinová banka získává přebytky potravin a distribuuje je prostřednictvím charitativních organizací lidem žijícím v chudobě a trpícím hladem,“ sdělil Jiří Růžička, předseda Potravinové banky ve Zlínském kraji.
Částka vybraná během večera bude použita na úhradu nákladů nezbytných pro rozjezd činnosti banky a na vybavení prostor. Každý, kdo by chtěl pomoci realizaci tohoto záměru, může tak učinit poukázáním libovolné částky na sbírkový účet: 2300790293/2010.
Zdroj: Zlínský kraj

Ilustrační foto: www.potravinovabanka.cz