INFORMACE ZE SPORTU: Zlínská výprava skončila v celkovém pořadí na pátém místě

22.06.2015 15:22

PLZEŇ/ZLÍN - I přesto, že zlínská výprava patřila na Hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni k nejmenším, obsadila vynikající páté místo. Pro plavce to byly od olympiády v Ústeckém kraji 2007 nejúspěšnější hry.
Slavnostní ceremoniál na náměstí Republiky v Plzni udělal tečku za jednou z největších sportovních akcí v České republice. Olympiáda v Plzni byla jedinečná v tom, že se poprvé odehrávala celá na území jednoho města. Do bojů o medaile se v 18 sportovních odvětvích a 2 doplňkových disciplínách zapojilo 2700 sportovců.
Zlínský kraj skončil na minulé letní olympiádě v roce 2013 v celkovém pořadí na čtvrtém místě. I přesto si vedoucí zlínské výpravy nekladli vysoké cíle a před zahájením olympiády považovali za případný úspěch umístění v první polovině. Nakonec však Zlínský kraj obsadil páté místo. „Jsem hrdý na naše mladé sportovce, protože jsme měli počtem členů druhou nejmenší výpravu po Karlovarském kraji. Páté místo je úžasný úspěch,“ řekl Petr Navrátil, radní Zlínského kraje odpovědný za školství a sport.
Vydařenou byla letošní olympiáda zejména pro plavce ze Zlínského kraje. Celkem si v plzeňském bazénu doplavali pro 14 cenných kovů. Právě plavec, Martin Ráček, byl nejúspěšnějším členem výpravy - získal pět medailí, z toho dvě zlaté. „Velmi nás překvapili fotbalisté. Ve skupině se trápili, ale nakonec to dotáhli až na druhou pozici. Podobně házenkáři, kteří celý turnaj vyhráli. Klobouk dolů,“ chválil zlínské sportovce vedoucí výpravy Filip Pastuszek.
Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže v Plzni byly pro Zlínský kraj nadmíru úspěšné. I přesto už začínají přípravy na další olympiádu dětí a mládeže, tentokrát zimní v Ústeckém kraji v roce 2016. „Sotva vydechneme, už se začneme podrobněji připravovat na další. Po prázdninách už budeme chystat nominaci na zimní olympiádu,“ prozradil plány Zlínského kraje směrem k dalšímu sportovnímu svátku mládežnického sportu Filip Pastuszek.
Zdroj: Zlínský kraj