Zlín prohrál s mistrovským Libercem o gól

29.12.2016 04:22

ZLÍN – Zlínští hokejisté ve středu po tuhém boji prohráli v 33. kole hokejové extraligy na domácím ledě s mistrovským Libercem potřetí v letošní sezóně. PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:3 (0:1, 0:0, 2:2). O výsledku rozhodla větší střelecká produktivita hostů a zbytečná vylučování domácích, při nich dvakrát inkasovali.
Utkání začalo svižně a Berani měli kupodivu dost šancí ke skórování, ovšem Vlach, Karafiát ani Kubiš nedokázali dotáhnout své šance ke kýženému gólu. Proto se mohli radovat jako první hosté, v l6. minutě Bartovič poslal puk za Kašíkova záda – 0:1.
Úvod druhé třetiny patřil hostům. Bílí tygři získali převahu a na uzdě je držel vynikající Kašík v beraní kleci. Domácí spoléhali na ojedinělé protiútoky, jenže ani Vlach při samostatném úniku nedokázal přelstít Willa v liberecké bráně a vyrovnat se mu nepodařilo. Na druhé straně se před Kašíkem neprosadili hostující Radivojevič ani Bulíř.
Závěrečnou část zápasu zahajovali Berani oslabení o jednoho hráče, ale svoji nevýhodu dokázali přetavit ve vyrovnávací gól. Ve 41. minutě se o to zasloužil Okál – 1:1. Ovšem neuběhlo ani sedm sekund a za hloupý faul šel na trestnou lavici Kubiš.  Hosté za pět sekund, stále v 41. minutě, využili přesilovku pět na tři, skóroval Svačina – 1:2. Divoká přestřelka pokračovala i nadále. V 42. minutě se prosadil při klasické přesilovce pět na čtyři Bližňák – 2:3, jenže o této brance se několik minut vášnivě diskutovalo. Rozhodčí nedbali na námitky Beranů, že útočící hráč byl v brankovišti a gól uznali. Domácím svitla naděje v 47. minutě, kdy rozhodčí vykázali na trestnou lavici Vitáska a přesilovku hned využili. Osamocený Kubiš překonal Willa – 2:3. Zlíňané ve snaze o vyrovnání stupňovali tlak, jenže ani Matějíček, ani Kubiš nebyli úspěšní. V závěru sáhli ke hře bez brankáře, jenže Bílí tygři jednobrankové vítězství uhájili.
Zlíňané si prohrou opět zkomplikovali situaci a v tabulce klesli na 12. místo. Příští utkání odehrají v pátek 30. prosince na ledě Sparty v Praze, na domácím ledě se představí v úterý 3. ledna, kdy se od 17.30 hodin střetnou s Třincem.
Foto z utkání: Zlin Press Jiří Zaňát