Zlín pokračuje v krasojízdě, doma zdolal Litvínov

22.01.2017 20:32

ZLÍN – Zlínští hokejisté zvítězili ve 41. kole extraligy nad Litvínovem a posunuli se na deváté místo před Plzeň. PSG Zlín - HC Verva Litvínov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky Beranů stříleli Popela, Holík a Šťastný.
Zlíňané opět dokázali, že na Litvínov doma umí. Chemici totiž ve Zlíně nevyhráli přesně sedm let. Utkání začalo opatrně, slibnou šanci měl Bukarts, ale puk poslal jen do boční sítě. Potom přišly na řadu přesilovky Litvínova, ježe hosty držel na uzdě vynikající Kašík v brance Zlína. Také díky jemu skončila první třetina bez branek.
Prostřední část hry začali domácí aktivněji, vhod jim přišla přesilová hra. V těchto chvílích byli Berani aktivnější a dočkali se v 25. minutě vedoucího gólu, když Popelkovu střílenou přihrávku si do vlastní sítě srazil bruslí litvínovský Trávníček -  1:0. Další šanci ke skórování měl Chytil, ale Januse nepřekonal  Potom měli domácí výhodu téměř dvouminutové přesilovky pět na tři, ale možnost ke zvýšení náskoku nevyužili. Naopak to byli hosté, kteří udeřili tři sekundy před koncem druhé části, v 40. minutě mazácky skóroval Lukeš – 1:1.
O výsledku rozhodla třetí třetina. V ní nejdříve hosté dostali výhodu přesilovky, jenže ji nevyužili. O několik minut později hrála obě mužstva o čtyřech hráčích a v 54. minutě poslal Berany chytrou tečí do vedení Holík – 2:1. Definitivní pojistku mohl přidat Popelka, jenže samostatný únik nedotáhl do konce. Litvínovští vrhli všechny síly do útoku, ale na Kašíka nevyzráli. V 59. minutě jim však unikl Šťastný a tentokrát se nemýlil – 3:1.
Vítězství za tři body vyneslo Zlíňany na devátou příčku v tabulce. Další utkání sehrají Berani ve středu 25. ledna v Liberci, doma se představí v neděli 29. ledna od 15.30 hodin s Mladou Boleslaví.
Foto z utkání: Zlin Press Jiří Zaňát