Zlín neudržel vedení z první třetiny a podlehl Pardubicím v prodloužení

26.12.2016 19:59

PARDUBICE/ZLÍN – Berani vedli v utkání 32. kola extraligy v Pardubicích po první třetině o dvě branky, nakonec však Dynamu podlehli v prodloužení a domů si vezou jeden bod. HC Dynamo Pardubice - PSG Zlín 3:2 P (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0).
Hostům skvěle vyšel úvod utkání. Již v 2. minutě se dostali do vedení zásluhou mladého Chytila, který z úhlu překvapil Růžičku v pardubické brance – 0:1. Berani byli i nadále aktivnější a v 19. minutě se trefil Bukarts – 0:2.
Na začátku druhé třetiny mohl přidat třetí gól Zlíňanů Chytil, jenže tentokrát na Růžičku nevyzrál. Dynamo se začínalo rozehrávat, nejdříve nevyužili své šance Klimenta a Redenbach, jenže potom hosté chybovali v rozehrávce a nabídnutou šancí v 27. minutě nepohrdl Leduc, který při hře v oslabení snížil na 1:2. Zlíňané pokračovali v přesilové hře, gól mohl vstřelit Kubiš. Při stejném počtu hráčů na ledě zachránila Berany tyč, potom se neprosadil Klimenta.
Zlín se v třetí třetině usilovně bránil a vedení držel jen díky skvělému Kašíkovi v brance. Jenže při další přesilovce Pardubic v 47. minutě Kašík kapituloval po střele Rolinka – 2:2. Od této chvíle se hra změnila v urputný boj o třetí gól. Blíže k němu měli opět domácí, ale když ani jedno z mužstev neskórovalo, dospěl zápas k prodloužení.
V nastavení byly šance na obou stranách, ale jak střely zlínského Blaťáka ,tak i pardubického Redenbacha skončily na tyči soupeřovy klece. O to, že dva body zůstaly v Pardubicích, se nakonec necelou minutu před koncem prodloužení postaral David Tomášek – 3:2.
Po dnešním utkání je Zlín na 11. místě v tabulce se ziskem 38 bodů. Příští utkání sehrají Berani na vlastním ledě ve středu 28. prosince od 17.30 hodin s hokejisty z Liberce.