Zlín a Zlínský kraj budou na veletrhu lákat na regionální dobroty

19.01.2017 13:12

ZLÍN - Až třicet tisíc lidí navštěvuje brněnský veletrh cestovního ruchu Regiontour, aby se inspirovali ke svým cestám po Česku a blízkém zahraničí. S prezentací tak na této prestižní akci nebude chybět ani město Zlín a ostatně i celá oblast Zlínska a Luhačovicka.
„Budeme se prezentovat v rámci regionu Východní Moravy. Kromě naší oblasti se tak lidé dozvědí zajímavosti ze Slovácka, Valašska i Kroměřížska,“ řekla Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací magistrátu.
Kompletní Zlínský kraj se bude prezentovat na 90 metrech čtverečních a tématem jsou cykloturistika, zdravý životní styl a projekt s názvem Tak trochu jiné baroko, který do regionu láká především na památky a kuriozity z té doby.
V posledních letech se začala rozvíjet i turistika gastronomická. Lidé rádi poznávají regiony a země i podle typických jídel a nápojů.
„Tomuto trendu vycházíme vstříc. Návštěvníci naší sekce tak budou moci ochutnat vína ze Slovácka i Valašska. Chléb z Mařatic či Střelné, slaninu a uzené ze
Zlínska, sýry a škvarky z celého kraje a mnoho a mnoho dalšího,“ prozradila gastronomická lákadla Eva Manišová.
Součástí prezentace bude také křest fotografické knihy Zlín, fotografa Libora Sváčka. Knihu společně pokřtí primátor Zlína Miroslav Adámek a hejtman Jiří Čunek. Křtít se bude, jak jinak než slivovicí. „Jde o velmi podařenou publikaci, která určitě udělá mnoha lidem radost,“ konstatoval Miroslav Adámek.
Veletrh Regiontour se uskuteční v termínu 19 – 22. ledna 2017 v prostorách brněnského výstaviště. Účastní se jej více než 800 vystavovatelů.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.zlin.eu