Zlato si vyplavala základní škola Vyhlídka

06.10.2016 20:50

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Vítězem sedmého ročníku Plaveckého poháru základních škol 2016 - Memoriál Dagmar Lacinové, se v úterý 4. října stala s nejvyšším počtem bodů základní škola Vyhlídka. Druhou příčku obsadili žáci ze základní školy Křižná a třetí místo získala základní škola Šafaříkova. Závodu se zúčastnilo pět městských základních škol a celkem plavalo 60 žáků.  Informaci sdělila našemu serveru mluvčí meziříčské radnic e Renata Votrubová.
„Město vytváří dobré podmínky pro sportování. Máme zde bazén, kde aktivně působí Plavecká škola i další oddíly. A výsledky jsou vidět na časech, kterých děti dosahují. Chtěla bych poděkovat všem učitelům a trenérům za to, že se obětavě věnují svým žákům a vedou je k lásce ke sportu. Velký dík patří také organizátorům i všem soutěžícím,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).
„Jsem velice rád, že pokračuje tato již tradiční akce na počest paní místostarostky, která byla u zrodu bazénu. Vzhledem k tomu, že byla má kolegyně v době svého pedagogického působení, vím, že měla velice ráda pohyb a podporovala děti v těchto aktivitách,“ vzpomínal na svou kolegyni Dagmar Lacinovou místostarosta města Josef Vrátník (BEZPP).
Závodníci soutěžili nejen sami za sebe, ale také za školy. Pro soutěžící byly připraveny čtyři kategorie. Mladší žáci a žákyně závodili na čas v disciplínách 50 metrů volný způsob a štafetě 4 x 25 metrů a 4 x 50 metrů. Stejné disciplíny byly nachystány také pro starší žáky a žákyně. Ti si však závod volným způsobem prodloužili o 50 metrů. Všechny dosažené výkony se započítávaly do celkového hodnocení škol.
„Doufám, že se plavecké závody líbily. Děkuji všem za účast a spoluorganizaci soutěže,“ poděkoval na závěr závodu ředitel plavecké školy Milan Pavlůsek.
Plaveckou soutěž pořádalo město Valašské Meziříčí společně s místní plaveckou školou. Hlavním partnerem závodu byla společnost ST Servis s. r. o. a Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí.
Foto: www.valasskemezirici.cz