Zkušený recidivista skončil za loupež opět ve vazbě

25.01.2017 18:20

ZLÍN - S nožem v ruce vyloupil v polovině minulého týdne trafiku v Malenovicích mladý muž ze Zlína. Krátce po činu ho ale zadrželi policisté a teď hrozí nenapravitelnému desetkrát soudně trestanému recidivistovi až desetileté vězení za zločin loupeže.
„Ve středu 18. ledna kolem půl šesté odpoledne vstoupil sedmadvacetiletý muž do prodejny novin v Malenovicích s úmyslem loupit. Zprvu žádal po prodavačce cigarety. Když se chystal vytáhnout z kapsy nůž, vstoupila do prodejny další zákaznice. V klidu počkal v rohu prodejny a po jejím odchodu dokonal úmysl. Kapesní zavírací nůž namířil na prodavačku a chtěl po ní peníze. Prodavačka mu vydala sedm tisíc korun z pokladny. Poté jí přikázal, aby mu dala i svůj mobilní telefon, lehla si na zem a počítala do dvaceti. Potom z prodejny utekl. Loupeží způsobil škodu za 11 tisíc korun. Venku doběhl svého kamaráda, pozval ho na pivo do blízké hospody, kde začal shánět rychlý odvoz na největší zlínské sídliště,“ popsala událost policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Mladík nejprve za odvoz nabízel dvě stovky, nakonec přesvědčil muže, který v restauraci popíjel pivo, aby ho odvezl za dva tisíce korun. Do cíle však nedorazili. Po lupiči už v té době pátralo několik policejních hlídek včetně policejního psovoda. „Policisté prvosledové hlídky podezřelé vozidlo zastavili na křižovatce v Malenovicích. Čtyřčlenná posádka vozidla byla zlínským policistům velmi dobře známá. V autě našli policisté ukradené peníze, které se lupič snažil ukrýt v přihrádce dveří. Ukradený telefon stále nebyl k nalezení. Nakonec ho policisté našli až v policejní cele, kde se ho recidivista snažil ukrýt pod lavici,“ řekla policistka.  
Zadržený lupič podle mluvčí nadýchal téměř dvě promile alkoholu, povedený dvaadvacetiletý řidič auta půl promile a proto mu policisté zadrželi řidičský průkaz. Snažil se je sice přesvědčit, že lupiče odvézt musel, protože mu vyhrožoval smrtí, ale neuspěl.
„Kriminalisté loupícího muže obvinili a soudce zlínského soudu akceptoval jejich návrh na umístění recidivisty do vazby. Mladý muž byl prvně trestán po dovršení svých patnáctých narozenin. Veškerá jeho trestná činnost byla majetkového charakteru,“ dodala na závěr Monika Kozumplíková.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer