Zimní pneumatiky na Rožnovsku jsou na některých silnicích povinné

01.11.2016 19:39

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Značku Zimní výbava, která mimo jiné v období 1. listopadu do 31. března ukládá povinnost mít na svém vozidle zimní pneumatiky, najdou řidiči také na některých úsecích na Rožnovsku. „Na silnici vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm do Valašské Bystřice a na ni navazující komunikaci IVidče – Valašská Bystřice. V praxi to znamená, že  na těchto komunikacích musí mít řidiči v daném období povinně zimní obutí svých vozidel?“ informoval tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
„Zákon o provozu na pozemních komunikacích nařizuje řidičům použití zimních pneumatik v období od 1. listopadu do 31. března, když je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza, nebo vzhledem k počasí může se sníh a led na cestě objevit. Na uvedených dvou komunikacích ale příkazová dopravní značka Zimní výbava nařizuje užití zimních pneumatik s odpovídající hloubkou dezénu bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci či stav vozovky,“ upozornil ředitel Městské policie Rožnov pod Radhoštěm Aleš Pilař.
Na některých horských úsecích silnic na Rožnovsku se mohou řidiči setkat také s dopravní značkou C5a Sněhové řetězy. „Tato značka přikazuje řidiči motorového vozidla o třech a více kolech pokračovat v jízdě až po nasazení sněhových řetězů na nejméně dvě hnací kola. Značka je zpravidla doprovázena dodatkovou tabulkou Při souvislé sněhové vrstvě. V našem mikroregionu jsou tyto značky instalovány na silnicích Velké Karlovice – Hutisko-Solanec, Prostřední Bečva – Pustevny, Vidče – Rožnov pod Radhoštěm a také na silnici Rožnov pod Radhoštěm – Pindula. Dodatková cedule sněhové řetězy (spolu s dopravní značkou Jiné nebezpečí) je umístěna také na komunikaci spojující Koryčanské Paseky a Dolní Paseky,“ doplnil Aleš Pilař.
Vlastimil Langer