Zastupitelé schválili rozpočtové opatření ve výši 11,87 milionu korun

04.11.2016 17:25

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Rozpočtové opatření ke schválenému rozpočtu města na letošní rok schválilo v úterý rožnovské zastupitelstvo. „Ve výdajích se jednalo především o položky na nákup nových bytových jednotek na sociální byty města a nákup budovy v Tylovicích,“ sdělil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.
Změny v rozpočtu města na rok 2016 odhlasovali včera rožnovští zastupitelé. Na straně příjmů i výdajů se jedná o částku přes 11,87 milionu korun. „V příjmech jsme zapojili zůstatek z předchozího roku, ve výdajích se většinou jednalo o účetní změny v samotném rozpočtu města. Novými výdajovými položkami pak byly prostředky na nákup nových bytových jednotek a nákup budovy v Tylovicích,“ uvedl vedoucí finančního odboru MěÚ Rožnov Martin Hrnčárek.
„Nákup nových bytů vychází z velké šance získat dotaci 90 % na jejich pořízení z Evropských dotací. Nákupem dojde k doplnění městského bytového fondu o byty o velikostech, které nám podle zpracovaných analýz chybí. Jedná se o tři byty ve třech různých domech, kam budeme moci umístit vzorné nájemníky, například matku s dětmi, která je doposud v malém nevyhovujícím bytě. Zároveň se chystáme na nově vznikající zákon o sociálním bydlení, kterým městům a obcím stát uloží povinnost nabídnout dodatek nájemních bytů pro potřebné,“ doplnil základní informace místostarosta Rožnova Jan Kučera.
Vlastimil Langer
Ilustrační foto: www.roznov.cz