Zapomětlivý muž zanechal na toaletě tašku s desetitisíci

21.12.2016 16:35

KROMĚŘÍŽSKO - O peníze a další věci v hodnotě okolo 40 tisíc korun přišel v předvánočním shonu šestatřicetiletý muž, který v pondělí k večeru zapomněl na toaletách v obchodním domě v Kroměříži svou tašku.
„Muž ji nechal položenou v jedné z kabinek. To, že ji na toaletách zapomněl, zjistil až na druhý den ráno. Ihned se vydal do obchodu, ale taška už byla pryč. Přišel tak zejména o několik desítek tisíc korun, osobní doklady a platební kartu. Vznikla mu škoda za více jak čtyřicet tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Skutek nyní vyšetřují policisté z Obvodního oddělení v Kroměříži. Pachatel, který si nalezenou tašku ponechal, se tak podle policejní mluvčí dopustil trestných činů zatajení věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což mu po dopadení hrozí až dva roky vězení. „V případě, že se někdo ocitne v podobné situaci, je povinen nález odevzdat majiteli a pokud ho nelze zjistit, tak na městském či obecním úřadě nebo na policii,“ zdůraznila Simona Kyšnerová.

Vlastimil Langer