Začala nominace na titul Stavba roku 2016 Zlínského kraje

12.02.2017 09:38

ZLÍN – Regionální soutěž Stavba roku Zlínského kraje letos vstupuje do 15. ročníku. „Stavební firmy, projektanti, architekti a investoři mohou nominovat své stavby do 17. března. Nejlepší stavební počiny za loňský rok v sedmi kategoriích pak vyhodnotí porota složená převážně ze stavebních inženýrů a architektů,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.
„Šestnáctičlenný tým odborníků bude hodnotit rodinné domy, domy pro bydlení, stavby občanské vybavenosti, průmyslové a zemědělské stavby, dopravní, inženýrské a ekologické stavby, stavby z rozvojových projektů měst a obcí a stavby realizované mimo území Zlínského kraje. V tomto posledním případě pak musí stavební subjekt sídlit v našem kraji. Například vloni byl oceněn objekt postavený v Chorvatsku, na jehož realizaci se podílela zlínská firma Centroprojekt Group,“ uvedla hlavní architektka města Dagmar Nová, která je zároveň předsedkyní odborné poroty.
Do soutěže mohou být ve vyhlášených kategoriích přihlášena díla, která stavební úřad uvedl do provozu nejpozději k 31. prosinci 2016.
Přihláška je k dispozici na webu města http://www.zlin.eu/stavba-roku-2016-zlinskeho-kraje-cl-2944.html nebo v Oddělení urbanismu a architektů Magistrátu města Zlína na radnici. Vyhlášení výsledků proběhne nejpozději do 30. června 2017.
Ilustrační foto: www.zlin.eu

Stavbu roku Zlského kraje organizuje každoročně Krajská stavební společnost při svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků. Záměrem soutěže, u jejíhož zrodu stál bývalý hlavní architekt města Zlína Pavel Novák, je prezentovat kvalitní realizované projekty v oblasti stavebnictví – a to jak odborníkům, tak i laické veřejnosti.Informace o soutěži k dispozici na webu www.stavbaroku.zlin.cz.