Za pacienty Nemocnice Valašské Meziříčí dorazil Mikuláš i s čtyřnohým čertíkem

06.12.2016 14:43

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Pacienti Nemocnice Valašské Meziříčí o Mikulášskou nadílku nepřišli. „Naopak, na zdejší dětské oddělení a oddělení následné péče dorazily v úterý 6. prosince hned dvě mikulášské družiny. První byl Mikuláš s čerty a anděly ze Střední zdravotnické školy Vsetín, druhý Mikuláš s družinou z mateřské školky Vyhlídka v čele s canisterapeutickou fenkou Aki. Nechyběly úsměvy, dárečky, povídání básniček, ale také sliby ohledně polepšení malých rošťáků,“ informovala tisková mluvčí nemocnice Radka Miloševská.
„Oslavy svátku svatého Mikuláše neodmyslitelně patří k předvánočnímu období, a děti se na ně těší podobně jako na Vánoce. Pokud tedy malí pacienti nemohou tento svátek oslavit mimo nemocnici, přichází za nimi náš Mikuláš s doprovodem už tradičně přímo do nemocnice,“ uvedla Ludmila Hrbáčková, staniční sestra dětského oddělení s tím, že Mikulášskou návštěvu organizuje nemocnice nejen pro dětské pacienty, ale také pro dlouhodobě hospitalizované pacienty oddělení následné péče.
Tradiční je v nemocnici návštěva studentek Střední zdravotnické školy Vsetín, které se ve valašskomeziříčské nemocnici připravují na budoucí výkon svého povolání. Při jejich návštěvě nikdy nechybí pohádkové převleky, nadílka, ani výzvědy ohledně hříchů, které organizují studentky spolu s kantory.
„Letošním zpestřením byla druhá mikulášská výprava pod vedením canisterapeutky Blanky Hašové a fenky plemene hovawart – Aki, která z košíku sama nabízela drobnou nadílku dospělým pacientům. Ohlasy na nevšedního člena družiny byly u pacientů výtečné a mnozí z nich dokonce úplně zapomněli na samotného Mikuláše. Zbytek družiny, tvořený žáky mateřské školky Vyhlídka, nabídl přítomným poutavý program plný zpěvu a recitace, který vykouzlil úsměv na tvářích všech přítomných,“ doplnila tisková mluvčí.
„I starší lidé reagovali na tuto akci velice pozitivně a opravdu všude panovala skvělá atmosféra. Moc nás těší, že jsme mohli návštěvu Mikuláše využít i pro pacienty na lůžkách následné péče a potěšit je nejen drobnou výslužkou, ale i nádherným programem a možností pomazlit se s pejskem,“ hodnotila staniční sestra oddělení následné péče Petra Žákovská. Dodala, že pacienty oddělení následné péče ve stejný den navštívili také žáčci mateřské školy Hrachovec společně s kaplanem nemocnice Petrem Vránou, kteří si připravili besídku plnou vánočních písní.
Foto: Nemocnice Valašské Meziříčí