Za napadení policisty hrozí cizinci vězení

28.12.2016 17:59

ZLÍNSKO – Slivovice s pivem „zamávaly“ s šestadvacetiletým cizincem tak, že v obci na Napajedelsku napadl a zranil policistu, kterého museli záchranáři odvézt k ošetření do nemocnice. „Vyšetřovatel z oddělení obecné kriminality ze Zlína sdělil v těchto dnech mladíkovi podezření z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až čtyři roky za mřížemi,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Sváteční den v jedné z rodin v obci poblíž Napajedel se k večeru zvrhl v drama. Pětičlenná návštěva z Hodonína se po hojné konzumaci alkoholu odebrala kolem sedmé hodiny večer k odchodu. „Když se rozloučili a chtěli nasednout do vozidla, jeden z návštěvníků, do té doby klidný šestadvacetiletý cizinec, najednou začal běsnit, zřejmě vlivem nadměrného množství vypitého piva a slivovice. Vysvlékl se do spodního prádla, padal na zem, bouchal pěstmi i hlavou do zaparkovaných aut a fyzicky napadal otce své přítelkyně, který se ho snažil zklidnit. Protože se přítomným mužům nepodařilo mladého muže zpacifikovat, zavolali na linku 158,“ řekla k události policistka.
„Drama však ještě nemělo skončit. Napajedelští policisté po svém příjezdu spatřili téměř nahého muže poškrábaného na těle, který byl značně agresivní. Nerozuměl česky, nereagoval na výzvy. „Jednomu z policistů se po několika minutách podařilo svést agresora na zem, ale ten zareagoval tím, že muže zákona prudce udeřil pěstí do tváře. Po příjezdu policejní posily z Otrokovic se policistům podařilo silně opilého muže spoutat, zadržet a převézt do policejní cely,“ dodala podrobnosti Monika Kozumplíková.
Dechovou zkoušku agresor opakovaně odmítl. Ke zraněnému policistovi přivolala jeho kolegyně záchranáře, kteří ho převezli k vyšetření do nemocnice. Následující den si cizinec žijící v Hodoníně ze svého běsnění nic nepamatoval.
Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer